Biuro prasowe

Komunikat prasowy

6 kwietnia 2016, 12:53

Groupon odlicza czas do wakacji

Jedziemy na wycieczkę, bierzemy misia w teczkę! Wakacje i upragniony letni urlop coraz bliżej. Groupon przygotował dla wszystkich urlopowiczów specjalną zakładkę: „100 dni do wakacji”, która nie tylko przypomina, ile czasu zostało do wakacji, ale została również podzielona na kategorie, które ułatwiają organizację i przygotowania do wyjazdu.

Gdzie na urlop

Najważniejszym i często budzącym najwięcej emocji aspektem wakacyjnych podróży jest wybór miejsca wypoczynku. Wśród klientów Groupon z pewnością znajdą się żądni przygód globtroterzy, którzy co roku wybierają inne miejsce letniej podróży. Jednak są także osoby, które od lat jeżdżą w te same miejsca, nie tylko ze względu na sentyment, ale też poczucie bezpieczeństwa i pewnego rodzaju przewidywalność. W poprzednim roku Groupon przeprowadził ankietę wśród swoich klientów. Wynika z niej, że aż 88,2% z nich planuje wrócić do hotelu, w którym spędzili urlop, przy czym 43% deklaruje, że zrobi to w najbliższym roku[1]. W zakładce „Zaplanuj wakacje” zebrano najciekawsze oferty travel dostępne na Groupon. Wśród nich znaleźć można hotele ze spa, ośrodki z atrakcjami dla najmłodszych oraz pakiety wycieczkowe. 

Przygotowanie do wyjazdu

Najpopularniejszym kierunkiem ubiegłorocznych wakacji, według statystyk Groupon, były góry[2], które zdecydowanie podbiły gusta klientów spragnionych pieszych wędrówek. Jednak do podboju szczytów trzeba się dobrze przygotować. Nie chodzi tylko o odpowiedni sprzęt i odzież, ale też – a może przede wszystkim – o dobrą kondycję, dzięki której nie złapiemy zadyszki  na szlaku. Miłośnicy górskich wycieczek znajdą w zakładce „Zadbaj o formę” duży wybór ofert, które pozwolą zwiększyć wydolność organizmu i zadbać o zdrowie, w tym np. karnety na siłownię, zajęcia fitness, cateringi dietetyczne, a także sprzęt sportowy. Druga najpopularniejsza destynacja na Groupon to morze[3]. Plaża jest miejscem, gdzie każdy chce wyglądać jak najlepiej. Dlatego też dla wszystkich troszczących się o swój letni wizerunek została przygotowana zakładka „Zadbaj o siebie”. Można tam znaleźć zabiegi pielęgnacyjne, pakiety spa, metamorfozy fryzur, ale też produkty, bez których trudno wyobrazić sobie nadmorskie plażowanie, takie jak kremy do opalania. Panie, którym zależy na złotej opaleniźnie, a nie lubią długich godzin spędzonych na słońcu, z pewnością ucieszy szeroki wybór samoopalaczy.  

 Pakuj się kto może!

Pakowanie walizek to czynność, która urosła niemal do rangi sztuki. Są dwie szkoły. Osoby , które kupują potrzebne kosmetyki czy ubrania ze znacznym wyprzedzeniem, a na kilka dni przed wyjazdem odhaczają skrupulatnie przygotowaną listę. Nic ich nie zaskoczy! Jest też druga grupa osób, które pakowanie traktują z przymrużeniem oka i zapełniają torbę w ostatniej chwili. Jednym i drugim na pewno przydadzą się praktyczne gadżety z zakładki „Pakuj się!”. Poza walizkami można znaleźć takie produkty jak power banki – zawsze przydatne podczas długich podróży, okulary przeciwsłoneczne, gry, które umilą spokojne wieczory na tarasie czy selfie-stick – gadżet, dzięki któremu z łatwością upamiętnimy cudowne wakacyjne chwile.

Lato w mieście

Niewielu jest szczęśliwców, którzy mogą pozwolić sobie na dwumiesięczny wyjazd. Większość osób pracujących spędza wakacje w mieście. To doskonała okazja, aby lepiej poznać okolicę i odkryć lokalne perełki, które Groupon zebrał w zakładce „Baw się w mieście”. Wypad z przyjaciółmi na lunch do restauracji, skok ze spadochronem, wyjście do kina czy teatru, bal dla dzieci lub cały dzień w termach – to wszystko oraz wiele innych inspiracji czeka na stronie.

[1] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015

[2] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015

[3] wewnętrzne dane sprzedażowe Groupon z okresu 03-07.2015

Informacja o Groupon

Groupon (NASDAQ: GRPN) jest liderem na rynku ofert lokalnych, od którego rozpoczynasz przeglądanie Internetu zawsze gdy chcesz kupić cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Dzięki globalnemu zasięgowi oraz tysiącom partnerów biznesowych, Groupon oferuje najlepsze oferty na usługi, podróże i produkty na całym świecie w cenach nie do pobicia.

Niezależnie od tego czy korzystasz z komputera, czy urządzenia mobilnego, zawsze znajdziesz na Groupon najciekawsze oferty w mieście dzięki Groupon Local, najlepsze propozycje podróży na Groupon Travel oraz bogaty wybór elektroniki, ubrań i akcesoriów na Groupon Shopping.

Groupon wnosi także nową jakość w świat małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniając im bogaty zestaw usług i narzędzi, takich jak możliwość tworzenia indywidualnych kampanii, kontrola i analiza danych sprzedażowych, obsługa płatności i rozliczeń, system rezerwacyjny oraz obsługa operacji w punkcie sprzedaży i wiele więcej aby pomóc w zdobyciu nowych lojalnych klientów oraz bardziej efektywnym prowadzeniu biznesu.

Jeśli chcesz się zapisać do codziennego biuletynu Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl, wpisz swój adres e-mail oraz wybierz z listy swoje miasto. Jeśli chcesz pobrać aplikację mobilną Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl/jak-dziala-groupon-mobile. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozpocząć współpracę z Grouponem, wejdź na stronę works.groupon.pl.


Załączniki

travel_grafika_v1_4;3.jpg
rozmiar: 4 MB
typ: .jpg
travel_grafika_v2_4;3.jpg
rozmiar: 3 MB
typ: .jpg


Inne formaty komunikatu