Biuro prasowe

Komunikat prasowy

5 października 2016, 10:43

Człowieku, trochę kultury!

Rusza czwarta, ogólnopolska edycja Miesiąca Teatrów Groupon


Warszawa, 5.10.2016 r. - Tegoroczna odsłona Miesiąca Teatrów jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie wydarzeniami artystycznymi oraz potrzebę promocji kultury dostępnej dla wszystkich. Jak wykazało badanie przeprowadzone przez Groupon, główną barierę w chodzeniu do teatru stanowią koszty. Aż 57% badanych zrezygnowało w tym roku z pójścia do teatru ze względu na cenę biletu. Dlatego też, w październiku, Groupon wraz z teatrami największych polskich miast, przygotował specjalną ofertę. Przez cały miesiąc, użytkownicy serwisu będą mieli okazję wybrać się na wybrany spektakl w cenie niższej niż zazwyczaj.

Ideą Groupon jest zachęcanie ludzi do wyjścia z domu i zbierania unikalnych doświadczeń, dlatego cieszy nas, że możemy przyczynić się do częstszych wizyt Polaków w teatrach. Doceniamy ogromne zaufanie, jakim zostaliśmy obdarzeni przez naszych klientów oraz partnerów podczas poprzednich edycji tego przedsięwzięcia i z radością patrzymy, jak z roku na rok przyłączają się do naszej inicjatywy kolejne instytucje – to dla nas olbrzymia motywacja, ale też wyzwanie. W obecnej odsłonie, miłośnicy sztuki teatralnej mogą cieszyć się wyborem niemal 10 000 biletów na spektakle z blisko 40 teatrów, w tym największej sceny w kraju, Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie – powiedział Łukasz Ostrowski, Dyrektor Zarządzający Groupon w Polsce.

Polak nie ma czasu na kulturę

Nie tylko koszty okazują się barierą w dostępie do kultury. Okazuje się, że jedynie 5% z nas jest w teatrze raz w miesiącu, a 17% wybiera się na spektakl raz na kwartał. Poza kosztami, drugim najczęściej podawanym powodem nieuczęszczania do teatru jest brak czasu. Niemal 1/5 ankietowanych nie umie wygospodarować chwili na spotkanie z kulturą. A przecież teatr poszerza horyzonty i rozwija nas emocjonalnie (54%) pozwalając jednocześnie przyjemnie spędzić wieczór z najbliższymi (47%).

Tutaj z pomocą przychodzi Groupon, dzięki któremu bilety są na wyciągniecie ręki, bez wychodzenia z domu i bez stania w kolejkach - zachęcając do „kupowania online, a przeżywania offline”.

Ponad 500 biletów do rozdania

Patronem medialnym wydarzenia jest Radio ZET Chilli. Patronat lokalny objęli: Radio RAM, Radio Kaszebe oraz Radio Planeta FM. Magię teatru i ciekawostki zza kulis redaktorzy przybliżą w audycjach dedykowanych wydarzeniu. Co więcej, w ramach promocji, na antenie do rozdania będzie ponad 500 biletów na dowolne spektakle z oferty Groupon. Po sukcesie poprzednich edycji Miesiąca Teatrów (średnio 15.000 sprzedanych biletów), które wsparli: Tomasz Karolak, Dyrektor Artystyczny teatru IMKA w Warszawie, Andrzej Seweryn - Dyrektora Naczelny Teatru Polskiego, czy wybitna aktorka Danuta Stenka, nie mamy wątpliwości, że promocja kultury wyższej w Polsce ma sens. Do zobaczenia w Teatrze – zaprasza Łukasz Ostrowski.

¹ Badanie przeprowadzono we wrześniu 2016 r. na próbie 544 respondentów z Polski.

 

 

Informacja o Groupon

Groupon (NASDAQ: GRPN) jest liderem na rynku ofert lokalnych, od którego rozpoczynasz przeglądanie Internetu zawsze gdy chcesz kupić cokolwiek, gdziekolwiek i kiedykolwiek. Dzięki globalnemu zasięgowi oraz tysiącom partnerów biznesowych, Groupon oferuje najlepsze oferty na usługi, podróże i produkty na całym świecie w cenach nie do pobicia.

Niezależnie od tego czy korzystasz z komputera, czy urządzenia mobilnego, zawsze znajdziesz na Groupon najciekawsze oferty w mieście dzięki Groupon Local, najlepsze propozycje podróży na Groupon Travel oraz bogaty wybór elektroniki, ubrań i akcesoriów na Groupon Shopping.

Groupon wnosi także nową jakość w świat małych i średnich przedsiębiorstw, udostępniając im bogaty zestaw usług i narzędzi, takich jak możliwość tworzenia indywidualnych kampanii, kontrola i analiza danych sprzedażowych, obsługa płatności i rozliczeń, system rezerwacyjny oraz obsługa operacji w punkcie sprzedaży i wiele więcej aby pomóc w zdobyciu nowych lojalnych klientów oraz bardziej efektywnym prowadzeniu biznesu.

Jeśli chcesz się zapisać do codziennego biuletynu Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl, wpisz swój adres e-mail oraz wybierz z listy swoje miasto. Jeśli chcesz pobrać aplikację mobilną Groupon, wejdź na stronę www.groupon.pl/jak-dziala-groupon-mobile. Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz rozpocząć współpracę z Grouponem, wejdź na stronę works.groupon.pl.Inne formaty komunikatu